بسته‌ی من کِی ارسال می‌شود؟

همه‌ی سفارش‌های ثبت شده در سایت در روزهای کاری از ساعت ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر پس از تأیید و هماهنگی با تامین کننده کالا ، از طریق پست ارسال می­شود. با توجه به ساعت ثبت سفارش، در اولین فرصت سفارش شما ارسال خواهد شد. ارسالها از طریق پست ظرف 24 ساعت روز کاری آینده اگر تا قبل از ساعت 17 بعد ازظهر باشند و ارسالهای فوری از طریق پیک درهمان روز سفارش ارسال می­شوند . همچنین سفارش­های ثبت شده در روزهای تعطیل و ساعات غیر کاری در اولین روز کاری بعد از تأیید ، ارسال خواهد شد.

 

چطور مطمئن شوم که سفارش من قطعی شده؟

بعد از تکمیل فرآیند خرید توسط شما سفارش در حالت پردازش باقی می‌ماند تا در اولین فرصت بعد از تأیید نهایی ، سفارش در حالت تکمیل شده قرار گیرد و به اداره پست جهت ارسال فرستاده ‌شود .
در صورت عدم تأیید تامین کننده ، وضعیت سفارش شما به حالت لغو شده تغییر وضعیت پیدا می‌کند و در اولین فرصت واحد پشتیبانی برای هماهنگی جهت بازپرداخت یا تغییر سفارش با شما تماس خواهند گرفت .

 

سفارش من کجاست؟

بسته به نوع روش ارسال انتخابی، می‌توانید وضعیت مرسوله‌ی خود را پیگیری نمایید

ارسال با پست : پس از ارسال کالا، شماره‌ی پیگیری مرسوله برای شما پیامک خواهد شد که شما می‌توانید با استفاده از این کد از طریق  سایت اداره پست وضعیت مرسوله‌ی خود را پیگیری نمایید .

ارسال فوری: در صورتی که ارسال فوری را برای ارسال سفارش خود انتخاب کرده‌اید . شماره تلفن همراه  پیک برای شما ارسال می شود .

برای پیگیری بیشتر در هر نوع روش ارسالی از تماس با سانادل نوین کالا درنگ نکنید.

برای پس دادن سفارشم باید چه کار کنم؟

قبل از ارسال: در صورتی که خریدار، پیش از ارسال کالا، از خرید منصرف شده باشد باید سریعاً بخش پشتیبانی را از تصمیم خود، آگاه سازد. در این صورت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد .

بعد از تحویل بسته: اگر بعد از دریافت کالا، هر گونه مغایرتی از لحاظ کمی و کیفی درمقایسه با کالای سفارش داده شده وجود داشته باشد می‌توانید تا حداکثر 24 ساعت به پشتیبانی سایت جهت هماهنگی های لازم اعلام نمایید .

 

برای دریافت سفارش از چه روش‌هایی استفاده کنم؟

ارسال با پست : در صورتی که حین ثبت سفارش، روش ارسال با پست را انتخاب نمایید سانادل نوین کالا خرید شما را به آدرس اعلام شده در سایت پست می‌کند. در این روش بسته‌ی ارسالی 4 تا 10 روز کاری بنا بر اعلام پست جمهوری اسلامی به شما تحویل خواهد شد.

ارسال فوری: در صورت امکان و ثبت سفارش تا قبل از اتمام ساعت کاری ، کالا در همان روز توسط پیک برای شما ارسال می شود.

 

سفارشم را سریع نیاز دارم!

اگر مشتاق هستید که سفارش خود را در اولین فرصت ممکن تحویل بگیرید معمولاً سریعترین روش، ارسال با پیک است. ارسال با پیک طبیعتا برای شهر تهران صورت می پذیرد. بنابراین در صورت تمایل میتوانید بعد از نهایی کردن سفارش خود ، با پشتیبانی سانادل نوین کالا جهت ارسال توسط پیک هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نیاز به راهنمایی دارم!

سانادل نوین کالا را مجموعه‌ای از دانش‌آموختگان و افراد باتجربه‌ تشکیل داده‌اند. برای همین اطمینان داشته باشید ما قبل از اینکه قصد فروش محصولی را داشته باشیم مثل یک دوست شما را راهنمایی می‌کنیم، ما همیشه فکر می‌کنیم قرار است از آن محصول برای خودمان استفاده کنیم و اطمینان داریم اگر محصول خریداری شده از طرف شما، بهترین کارایی را داشته باشد ما هم با آرامش خاطر بیشتری روزها را سپری می‌کنیم.

 

چطور با شما تماس بگیرم؟

شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام ، واتساپ و تلگرام و یا از طریق شماره های موجود در سایت از ما سوال کنید و درخواست پیشتیبانی داشته باشید. ما در اولین فرصت با شما تماس می‌گیریم و شما را راهنمایی می‌کنیم.

 

کالایی را می‌خواهم که در فروشگاه ناموجود شده است؟

چنانچه موجودی کالای مورد نظر شما در سایت صفر شده باشد، می‌توانید با واتساپ ، تلگرام یا تلفنهای موجود در سایت تماس حاصل فرمایید؛ در صورت امکان برای شما موجود می‌شود.

 

به سانادل نوین کالا اطمینان داشته باشم؟

در کنار مجوز کسب و کار برای فروشگاه، فروشگاه اینترنتی ما نماد اعتماد الکترونیکی و نشان ملی ثبت (رسانه های دیجیتال) دارد و در شبکه‌های اجتماعی تعداد زیادی دنبال‌کننده داریم که می‌توانند گواه خوبی باشند بر انجام صحیح خدمات ما به مشتریان. ما عقیده داریم که اولین خرید شما، شروع دوستی عمیقی است بین ما.

 

آیا بعد از ثبت سفارش، لازم است با سانادل نوین کالا تماس بگیرم؟

نیازی به تماس شما نیست؛ تمامی مراحل تأیید کالا  و ارسال به ‌محض انجام شدن به شما اطلاع داده شده و برای شما پیامک می‌شود، در صورتی که نیاز به هماهنگی یا سوالی در مورد نحوه‌ی دریافت کالا و جزئیات آن باشد، حتماً ما با شما تماس خواهیم گرفت.

 

اگر پرداخت اینترنتی ناموفق بود و مبلغ از حساب من کم شد چه کار کنم؟

وقتی پرداخت اینترنتی ناموفق باشد پول حتماً به حساب شما بازگشت داده می‌شود، در بیشتر موارد همان موقع یا دقایقی بعد و در صورت وجود مشکل حداکثر تا ۷۲ ساعت بعد این اتفاق می‌افتد.

 

آیا روش های پرداخت مطمئن می باشد؟

 

پرداختها در داخل سایت از طریق درگاههای پرداخت بانک ملت و پی پینگ می باشد که کاملا ایمن و مطمئن میباشند.